Bergerault

 Oferta producenta Bergerault
Bergerault Bergerault logo

Strona www: Bergerault

Bergerault

W 1932 Albert Bergerault, pasjonat muzyki wraz ze swoją błyskotliwą, kreatywną myślą zakłada swoje własne przedsiębiorstwo. Staje się on dzięki temu pierwszym producentem ksylofonów we Francji.

W 1941 Albert zostaje jeńcem wojennym niemieckiej armii i zostaje przewieziony do Polski, do obozu Stalag VIII C w miejscowości Żagań. Tam, za pomocą swojego noża i kilku innych narzędzi tworzy on ksylofon. Strażnik daje mu partyturę "Souvenir de Cirque Renz" Gustava Petera, która Albert gra dla swoich współwięźniów. Jest to prawdziwy promień nadziei.

1942 – po powrocie z niewoli, rozpoczyna swoją działalność i badania nad nowymi brzmieniami. Tworzy on ksylofony, marimby, wibrafony i inne instrumenty aż do 1950 roku, kiedy to wysoka jakość jego instrumentów zostaje doceniona. Wiele zespołów i perkusistów gra na BERGERAULCIE. W tamtym czasie instrumentów Alberta używała paryska opera, konserwatoria muzyki, francuskie radio, Les Percussions de Strasbourg, orkiestra Michel Legrand i Michel Hausser, pierwszy francuski wibrafonista oraz przyjaciel Milta Jackona, obecny na wielu festiwalach jazzowych w całej Europie.

Kolejnym etapem w historii marki jest okres, w którym firmę prowadzi syn Alberta Bergeraulta – Gilbert Fargeau. Razem z Mackiem i Sylvią Perry, prezesem Peripole USA, tworzy on nową linię instrumentów przeznaczoną do edukacji metodą „ORFF”. Marka tworzy w tym czasie jedyne w swoim rodzaju instrumenty dla największych światowych kompozytorów.

W 2002 roku firmę przejmują wnukowie Alberta Bergeraulta – Mathieu Fargeau, Alexandre Fargeau oraz David Alaime. Przedsiębiorstwo dochodzi do mistrzostwa w technicznych umiejętności przy pracy z drewnem, metalem, materiałami kompozytowymi i akustyką, i rozwija się produkując specjalistyczny sprzęt dla orkiestr.

Rok 2010. Światło dzienne ujrzała pierwsza seria kotłów, Bergerault oferuje pełną gamę instrumentów perkusyjnych i jest obecna na całym świecie w najbardziej prestiżowych orkiestrach. Francuski rząd nadaje marce tytuł „Living Heritage Company” (znak uznania dla francuskich firm w celu nagrodzenia perfekcji w tradycyjnym rzemiośle i umiejętnościach).

W 2012 Bergerault i Dynasty rozwija swoją współprace wypuszczając pełną serię profesjonalnych instrumentów perkusyjnych i kilka sygnatur zaprojektowanych przez wiodące uniwersytety i korporacje perkusyjne w USA.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel